1 Eylül 2011 Perşembe

Casablanca

Bayram tatilimiz ilk defa böyle uzun olduğu için bu fırsatı değerlendirelim ve bir Fas turu yapalım dedik. Dört günlük tatili böyle değerlendirmek güzel bir fikirdi hem de büyük bir heyecanla görmeyi beklediğim Fas için nihayet fırsat yaratabilmiştik.

Şu anda Casablanca'dayız. Programımızı iki gün Casablanca, iki gün Marakeş olarak yaptık. Dün ilk günümüzdü, çabucak geçti bile. Casablanca'yı Tunus kadar beğenmedim ne yazıkki. Üzücü oldu biraz benim için. Bayram dolayısıyla yine merkezdeki çoğu dükkan, çarşı kapalı. Yalnız akşam inanılmaz kalabalıktı. Herkes kendini sokaklara atmıştı. Tunus'ta sokaklar bile yasemin kokuyordu öyle güzeldi ki. Casablanca sokakları ise sidik kokuyor leş gibi. Çok üzüldüm böyle olduğuna, çünkü Casablanca özel ve güzel bir şehir aslında. 

Dünün en güzel kısmı Casablanca filmindeki Rick'in barına gitmemiz oldu. O ruhu hissetmek harikaydı. Tümüyle korunmuş, çoğu şey aynı duruyor. Televizyonda devamlı Casablanca filmi oynuyor, bu yüzden oradan da karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Detayları daha sonra fotoğraflar eşliğinde yazacağım.

Bugün de okyanusa yüzmeye gideceğiz. Hava kapalı olmasına rağmen bir plaj bulmayı ve orada günü geçirmeyi planlıyoruz. Yemek için Mc Donalds ve KFC bulduk ve tabi kaçırmadık. Uzun zaman olmuştu yemeyeli harika geldi o yüzden. Bundan sonraki durağımız Marakeş. Oraya dair umutlarım büyük. O çarşılar, sokaklar, evler eminim ki harika olacak. Gezilecek yerler listemi güncelliyorum ve her gittiğimiz yerin üzerine çizik atıyorum. 

Yeni fotoğraflarla yeniden görüşmek üzere..
Herkese Casablanca'dan sevgiler.

8 yorum:

 1. fotoğraf yok mu Faz en çok gitmek istediğim ülke

  YanıtlayınSil
 2. bol bol fotoğraf olsa daha iyi olacak fas gerçekten de merak ettiğim yerlerden biri sevgiler:)

  YanıtlayınSil
 3. İyi bir tatil olmuştur umarım Tuğba'cım. Ben de merak ediyorum Fas'ı..

  YanıtlayınSil
 4. bunları da kaçırmışım :))
  baskı yapmak gibi olmasın da HUUUUU! nerde bu bol fotoğraflar?? ((:
  isteriz ^^

  YanıtlayınSil
 5. Çiğdem;
  o sıra yoğunluktan olmuş olacak Fas fotosu ve aslında casablanca fotosu koymamışım fark ettim de. onu da not alıyorum en kısa zamanda yeniden değineceğim..

  YanıtlayınSil
 6. Fikir projeleri;
  kesinlikle katılıyorum böyle gezi postları fotoğraf olmadan pek de bir anlam ifade etmiyor aslında gerçekten. O yüzden yeni ve bol fotoğraflı birkaç post hazırlayacağım.

  YanıtlayınSil
 7. Alevcim;
  Fas tatili muhteşem oldu inan. Marakeş'e bittim yeniden ve yeniden gidebilirim. Casablanca için aynı şeyi söylemek zor ama oralara gitmişken görmemek olmazdı:)tavsiye ederim muhakkak gidin:)

  YanıtlayınSil
 8. Saçaklı;
  Fas hakkında yazmıştım sanıyorum ama casablanca'yi atlamışım ya ama aklımda hatta yarın yeni postlar hazırlamayı düşünüyorum not aldım hemencik fas, casablanca fotoları ile anlatım bir de cezayir yemekleri volume 2 :):)

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız ve paylaşımınız için teşekkürler. Mutlu kalın:)