12 Ağustos 2014 Salı

Cezayir; Arap Afrika dansları ve folklor festivali


 

Cezayir’de 9. su düzenlenen Arap Afrika dansları ve folklor festivali bu sene yakınında ikamet ettiğimiz Tizi-Ouzo vilayetinde yapıldı. Toplamda 17 ülkenin katıldığı bu festivalde Türkiye onur konuğu olarak yerini aldı. Bu elbette ki bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Güzel tesadüfler sonucunda tanışma fırsatı yakaladığımız Elifnağme dans ve sanat merkezi topluluğundaki arkadaşlarımız bizi çok güzel bir şekilde temsil ettiler. Biz de mutlulukla o harika danslarını izledik ve sevinçlerine ortak olduk.

 

Kızlarımız maşallah pek tatlılardı, gencecikler, heyecanlı, mutlu ve güler yüzlüler. Her birine ayrıca bayıldık.

 Açılışta filistin halkı için temsili gösteriler yapıldı. Türk bayrağımızı ve yanlarında olmamızdan ötürü minnettarlık belirtisi olarak taşıdıkları şirket logomuzu gururla sergilediler. Biz de tabi harika duygular içerisinde izledik her bir detayı.

Ben zurna sesini pek sevmem aslında, daha yumuşak tonlaması olan ve mistik bir hava estiren ney'i dinlemek daha çok hoşuma gider. Yine de o çalınan türkülerimizde gözyaşlarımı tutamadığımı itiraf etmeliyim. Kilometrelerce ötede memleketten ayrı kalınca duygular çok başkalaşıyor, dönüşüyor. Böyle bir organizasyonda onur konuğu olmak düşüncesi bile gerçekten çok etkiliyor insanı. Ayrıca Elifnağme dans ve sanat merkezindeki arkadaşların performansı da muhteşemdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz bu denli mutlu ettikleri için bizleri. 

Şirketimizdeki arkadaşlarımızla da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedik elbette. Bizim için harika bir anı oldu, daima hatırlayacağımız. 


Festival ile ilgili görüntüleri içeren bir de web adresi var göz atmak isterseniz. 


Bir sonraki yazımda video görüntüleri ve diğer katılımcı gruplardan da fotoğraflar paylaşacağım.

Mutlu kalın...

Not: Fotoğraflar şahsıma aittir lütfen izinsiz kullanmayınız!

6 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. evet canım aynen dediğin gibi çok güzel bir birliktelik ve güzel bir anı oldu bizim için...sevgiler

   Sil
 2. Onur konuğu olmak bile ayrı güzel...
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :) Katılıyorum. Onur konuğu olmuş olmak bile büyük gurur gerçekten. Çok sevgiler teşekkürler:)

   Sil
 3. ayyyy ne güzel olmuştuuuur :)

  YanıtlayınSil
 4. Evet güzel oldu, uzun zamandır böyle güzel aktivitelerin içinde yer almamıştık. Organizasyon biraz zayıf olsa da bizim ekip şahaneydi!
  Sevgiler

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız ve paylaşımınız için teşekkürler. Mutlu kalın:)