8 Nisan 2008 Salı

Kadın

Dün güzel bir mail aldım Funda annemden. Çok hoşuma gitti ve oradaki yazıyı sizinle de paylaşmak istedim. Yazılan bazı kelimelere kendimi yakın hissettim.Normalde yapmam böyle şeyler ama bugün güzel bir gün ve yazı da güzel. Bari güzellikler birbirini tamamlasın dedim.Umarım seversiniz:


"Bir kadın çocuktur aslında.....Çocuk gibi davranmayı sever.Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadını..Ama hiç bir kadın çocuk muamelesi görmek istemez.Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini,dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz; ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.. Bir kadın güçlüdür aslında.Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.Ama bu gücünü herzaman ortaya koymasını sevmez.İster ki,erkeğin gücü kendisine huzur versin.Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler.Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir.Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz.yapmak istediği birşey varsa mutlaka yapar. Bir kadın sevgidir aslında.İçinde her zaman sevgiyi taşır.Sevdiklerinden kolay ayrılamaz.Sevdiklerini kolay kolay kıramaz.Zor sever;ama,tam sever.Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir.Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız.Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz.Ancak beyninde yer her an terk edilebilirsiniz.Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette.Bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri acımak' duygusudur. Bir kadın yalnızdır aslında.Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz.Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır.O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez.Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz.Yalnızlık onun sığınağıdır.O sığınağa ne zaman gireceğine,ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir.Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız,onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz. Bir kadın çılgındır aslında.Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez.Ürettiiğinin sınırı yoktur.Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler.Hoyratça harcamaz üreticiliğini.Sadece erkeğine saklar.Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir.Çünkü hayatın içinde olan herşey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor.Yemek yemek,su içmek bile.Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyormusunuz?Anlıyorsanız ne mutlu size.Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz .Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin..!Çünkü Allah gözyaşlarını sayar.....!Kadın;erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından yaratılmadı..!!! Öyle olsaydı ezilirdi......! Üstün olsun diye başındanda yaratılmadı......!! Ama göğsünden yaratıldı Eşit olsun diye.Kolun biraz altında...Korunsun diye...!!Kalp hizasında sevilsin diye!!!"

1 yorum:

 1. Tuğba'cığım, en başına döndüm blogunun, sana hayırlı olsun mesajı yazmıştım ama bulamadım yazdığım o kocaman yorumu :(. Blogger yine yapacağını yapmış ama olsun, yine yazıyorum blogun hayırlı olsun. Sen çoktaan herşeyini halletmişsin de yazılarınla zenginleştirmişsin bile blog dünyasını.

  Son günlerde blog dünyasına dahil olamıyorum pek, bir hengamenin içinde yaşayıp gidiyoruz hayatımızı, bir bakıyoruz ki günler akıp gitmiş. Bugün bulduğum vakitte yazılarını okuyacağım.

  Nasıl da şeker gibi bir gelin olmuşsun, yazmadan geçemem. Herdaim mutlu olmanız dileğiyle...

  Takipteyim :).
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız ve paylaşımınız için teşekkürler. Mutlu kalın:)